Nové trendy pro hubnutí a udržení hmotnosti

Kontrola hmotnosti patří mezi fenomény dnešní doby. Nyní už to není pouze ženská záležitost

Kontrola hmotnosti patří mezi fenomény dnešní doby. Nyní už to není pouze ženská záležitost. Stále více se o hubnutí a kontrolu hmotnosti zajímají i muži. Správná hmotnost znamená nejen více zdraví a méně nemocí jako jsou onemocnění srdce a cév, artróza kloubů či rakovina, ale také větší šanci pro uplatnění ve společnosti. Přes veškerou osvětu se podíl populace s nadváhou a obezitou nedaří snižovat, nicméně nastupují nové trendy, které znamenají naději pro zlepšení zdravotního stavu populace. A tak to vypadá, že „zázračným“ a jednostranným dietám a spalovačům tuků pomalu odzvání…

Je dobře, že si již lidé uvědomují, že bez zařazení pohybu do svých aktivit kontrolu nad hmotností nezískají a ani se nebudou cítit lépe a svěží. Proto roste poptávka i nabídka v oblasti rekreační sportovní činnosti pro muže, ženy i celé rodiny. Je také dobře, že si jsme vědomi faktu, že přemíra tučného jídla a jeho vysoké kvantum ke kontrole hmotnosti nevedou a že kvalita jídla dnes již začíná vítězit nad jeho kvantitou.

Nové trendy přicházejí i do oblasti doplňků stravy. Stále více se prosazují názory podporované odborníky, že totiž kontrola hmotnosti není pouze o příjmu tuků a jejich spalování, ale především o kontrole nad metabolismem sacharidů v souvislosti s vylučováním hormonu inzulínu. Cukry a tuky spolu úzce souvisí. Každý z nás už ví, že není vhodné ládovat se párky, klobásami, slaninou a také jednoduchými cukry, přítomnými ve velké míře ve sladkých limonádách, zákuscích a jiných sladkostech. Víme, že lepší než ty jednoduché, jsou cukry složené (polysacharidy) a také dostatečný přísun „libových“ bílkovin. Pokud však cukrů (byť složených) konzumujeme přespříliš a stávají se hlavním zdrojem naší energie, svoji slinivku ke tvorbě inzulínu pěkně namáháme a ke kontrole hmotnosti si tak ani příliš nepomůžeme. Mnohdy si totiž ani neuvědomujeme, kolik sacharidů vlastně během dne zkonzumujeme, protože mnoho z nich nemusí mít sladkou chuť (müsli, brambory, pečivo, energetické tyčinky…).

Moderní doplňky stravy se tedy zaměřují nejen na metabolismus tuků, ale také na regulaci příjmu sacharidů a podporu jejich přeměny v těle. Trendy novinkou v tomto směru je přípravek KILOSTOP. Využívá nejen několika mechanismů pro kontrolu metabolismu cukrů a tuků, ale také poskytuje široké spektrum individuálních programů podle aktivit a cílů spotřebitelů.


Produkty přiřazené k této novince